Son Kullanıcı Desteği

Bilgisayarınızda ya da çevre birimlerinizde yaşadığınız herhangi bir teknik sorun için size hızlı çözümler sunmak için hazırız. Karşılaştığınız problemleri kim, nasıl çözecek diye düşünmeden, zaman kaybetmeden Mir Bilişim’den Son Kullanıcı Desteği için 17 yıllık IT tecrübemizle yanınızdayız. Mir bilişime sorununuzu ilettiğiniz anda artık o sizin sorununuz olmaktan çıkar. Deneyim ve profesyonel kadronun vermiş olduğu rahatlığı ve anında çözüm ile yanınızdayız. Sonuç odaklı ve proaktif bir şekilde aksiyon alarak sisteminizin kesintisiz çalışmasını sağlarız.

Taleplerinizde siz müşterilerimizin vermiş olduğu arıza taleplerini iyi analiz ederek anında çözüm üretmeye hazırız. Bilgi teknolojileri konusunda yeterli bilgiye ve çözüme sahip olmayan müşterilerimiz için daima hazırız. Türkiye’nin her yerine uzaktan bağlantı yönetimiyle ya da İstanbul içinde uzaktan çözülemeyen arızalarınıza yerinde destek vermeye hazırız.

Fiziksel Server Kurulumu ve Bakımı

Fiziksel Server Kurulumu ve Bakım: Şirket bünyesinde orta ve yüksek kapasiteli çalışanlarınızın kullanmış olduğu bilgisayarları tek bir ağda toplayıp veri akışını kesintisiz ve hızlı bir biçimde kullanmak istiyorsanız 17 yıllık IT tecrübemizle siz müşterilerimize destek vermek için hazırız. Şirket içerisindeki ihtiyaçlarınız belirlenerek genel olarak aşağıdaki işlemler yapılır.

  • Etki Alanı Denetleyici (Domain Controller): Server güvenliği sağlamak ve servera giriş yapan kişileri belirlemek aslında bir nevi kimlik doğrulaması için gereklidir. Active Directory yardımıyla kullanıcıları yetkilendirmek gerekli organization unitleri yada security groupları oluşturarak kullanıcıları etkin bir şekilde yönetmektir. Active directorydeki forest, domain ve child domain vs.kavramlarını başka bir değişle AD mimarisini iyi derece yönetebilen uzman kadromuzla siz müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyarız.
  • E-Posta Sunucusu (Exchange Mail Server vb.): Şirket içerisindeki son kullanıcıların mail alma, gönderme gibi talepleri için e-posta sunucularına her zaman ihtiyaç vardır. E-posta mantığı günümüz e-posta mantığıyla çalışır gönderilen iletiler kurduğumuz sunucu ile haberleşerek uzaktaki alıcılara iletilir. Müşterimizin ihtiyaçlarına göre uygun tablo belirlenir ve uzman kadromuzla siz müşterilerimizin taleplerini yerine getiririz.
  • Dosya yada Yazıcı Paylaşım Sunucusu (File Server – Print Server): Şirket içerisindeki ortak dosya paylaşımlarını ağ yardımıyla sunucu ile entegre ederek birim bazlı ya da birimler arasında dosya paylaşımı yapılması son derece önemlidir. Etkin ve hızlı bir biçimde birim ve birimler arasında ortak alana paylaşılan dosya vb. şeylerin anında erişimi için son derece önemlidir. Her paylaşılan bir veridir ve bu verinin güvenliğide son derece öenmlidir. Ayrıca print server ile tüm yazıcılarınızı bir sunucu üzerinde toplayarak etki kullanım ve bilgisayara driver tanımlama vs. derdinden kurtulmak amacıyla print serverında rolü ciddi anlamda büyüktür. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre file ve print server kurulumu uzman kadromuzla yapılmaktadır.

Depolama Hizmetleri, Backup ve Restore Hizmetleri

Günümüzde en bilindik depolama hizmetleri olan NAS(Network Attached Storage) ve SAN (Storage Area Network) ve Veaam Backup & Replication mimarileri ile yola çıkarak mevcuttaki verilerinizin kaybolmaması, depolanması ve yedeklenmesi son derece önemlidir.

Uzman kadromuzla bahsi geçen hizmetleri bizimle iletişime geçerek şirketinize göre uygun ihtiyaçları belirleyip kurulumları yapabiliriz.

BACKUP-VE-RESTORE-HİZMETLERİ

Bilgisayar (Tower, Notebook, Workstation) Kurulum ve Bakımları

Toplu olarak satın alacağınız yada mevcutta kullandığınız bilgisayarların işletim sistemleri eski ise (roll-out) kurulumları etkin ve hızlı bir biçimde yapılarak ihtiyaçlarınıza göre her türlü 3prty yazılımların kurulumları da tarafımızdan yapılabilir.

Ayrıca mevcutta kullandığınız garantisi bitmiş fakat bakım gerektiren bilgisayarların toz bakımları ve donanım bakımları (termal macun, fan bakımları vs.) uzman kadromuzla yapılmaktadır.

Sistem Odası Dizaynı

Şirketinizin kullanıcı sayılarına ve ihtiyaçlarınıza göre sistem odanızı oluşturmak ve kablolama işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. ( Switch Kurulumu, Firewall, Patch Panel vb.)

Kabinet Düzenleme ve Etiketleme

Sistem odanızda bulunan switchler arasında patch kablolarınız karışmış ve toplanması gerekiyorsa bizimle iletişime geçiniz.

Uzman kadromuzla son derece titiz bir şekilde iş çıkartıp network sonlandırmalarının etiketlenmesi onarılmasını istiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

Office 365 Admin Panel Yönetimi

Satın aldığnız Microsoft Office 365 Admin panel yönetimini uzman kadromuzla destek vermeye hazırız. Son derece gelişmiş olan Office 365 panelde uzman kadromuz her türlü ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazırdır. Mail Hesapları, Dağıtım Listeleri, Paylaşılan posta kutuları, Anti Spam Policyleri vb. yönetimi uzman kadromuzla yapılmaktadır.

Envanter Hizmetleri

Şirket içerisindeki IT Ekipmanlarının sayımları, barkodla etiketlenmesi, Pc Marka, Model, Seri Numarası vs. olarak tutulması ve şirketinizde bulunan ERP ya da farklı toollara işlenmesi uzman kadromuzla yapılmaktadır.

Burada müşteri odaklı ve müşterinin envanter sayımlarının nasıl istediğini tarafımıza bildirmesi yeterlidir.

Ayrıca envanter sayımları da çok önemli olup IT sektöründe miladı dolmuş donanımları bu sayede belirleyip cihaz değişimi vs. işlemlerde son derece önemli rol oynamaktadır.

×

Powered by Mir Bilişim

× Size nasıl yardım edebilirim?